Hitro in učinkovito zdravljenje bolečine v vratu

Kako vam v čim krajšem času omilimo bolečino v vratu?

Imate tudi vi bolečine v vratu?

Mi vas razumemo, saj je  bolečina v vratu drugi najpogostejši vzrok za obisk zdravnika. Med vzroki so najpogostejši  nepravilna obremenitev vratne hrbtenice pri vsakdanjih opravilih, degenerativne spremembe in nihajna poškodba vratu. Akutna bolečina pogosto preide v kronično ter začne močno vplivati na vašo kakovost življenja. Dobra novica. S fizioterapijo vam pri bolečini vratu močno pomagamo.   Če ste že odločeni, da rabite pomoč – lahko pokličete na telefonsko številko ali pustite sporočilo desno spodaj – odgovorimo v najkrajšem možnem času.

Bolj podrobno o vzrokih in posledicah bolečine v vratu

Že pred 30 leti je bilo znano, da so bolečine v vratu povezane s psiholoških ravnovesjem, ki se poruši v primeru pridruženih zdravstvenih težav kot so: čir na na želodcu, ulceroznim kolitisom, tenzijskimi in migrenskimi glavoboli. Tako so že takrat razumeli, da psihična raven telo fizično opozarja naj oseba postane bolj pozorna nase.

Danes pa vemo, da so najpogostejši vzroki bolečine v vratu zaradi:

Obsežne ali izrazite izpostavljenosti psihičnemu ali fizičnemu stresu

Časovnih pritiskov

Ponavljajočih ali neugodnih aktivnosti

Nepravilnih vadb

Čustvenih stresov doma, v službi ali pri študiju

Nezadostnega počitka

Nezmožnosti sprostitve

Motnje spanja ali prehranjevanja

Nihajne poškodbe vratu

Telo se na stres odzove s psihično, mentalno in čustveno prilagoditvijo ali odzivom ter tako ustvari bolečino:

Biokemično (prehransko neravnovesje, okužbe, alergije in onesnaženje okolja)

Biomehanično (prekomerna ali premajhna uporaba telesa, slaba drža in poškodbe)

Psiho-socialno (čustven pritisk, anksioznost, strah, depresija in drugo)

Najpogostejši biomehanski stres je posledica trajne ali ponavljajoče se neprimerne telesne drže. Če predolgo sedimo za mizo ali pred računalnikom, pri igranju na glasbila, v avtomobilu ali opravlja vrtna opravila, se telo prilagodi vsiljeni drži z zategovanjem obremenjenih mišic. Najpogostejše je kriva drža z glavo naprej in usločenimi rameni, kar povzroča tudi neravnovesje pri dihanju. V vratu pa se iz napetosti ali vnetja vratnih mišic postopoma razvije tudi bolečina v rami, bolečina v rokah ali mravljinci v rokah.

Drugi najpogostejši vzrok bolečine v vratu je nihajna poškodba vratu, kot posledica prometne nesreče.

 

Stopnja bolečine in kako vam bomo pomagali

Fizioterapevt se bo z vami najprej pogovoril, vas pregledal in opravil teste, s katerimi bo ocenil stopnjo bolečine:

Možne stopnje bolečine:

  • pridruženost motenj brez simptomov in znakov večjih strukturnih patologij, ki lahko ali pa tudi ne vplivajo na vsakdanje dejavnosti
  • prisotnost bolečine brez simptomov in znakov večjih strukturnih patologij z motnjami v vsakdanjem življenju
  • brez simptomov in znakov večjih strukturnih patologij s prisotnimi nevrološkimi motnjami (zmanjšani refleksi, šibkost ali motnje zaznavanja)
  • prisotnost simptomov in znakov strukturnih patologij, vendar ne gre za zlom ali dislokacijo vretenca, poškodbo hrbtenjače, okužbo, novotvorbo ali sistemsko bolezen z vnetnimi spremembami sklepov.

Kako vas bomo obravnavali pri bolečini v vratu?

Najprej bomo skupaj z vami ocenili stopnjo bolečine. To bomo ugotovili deloma s pogovorom z vami, deloma z merilno lestvico bolečine. Nato vas bomo pregledali in ugotovili vzrok bolečine v vratu.  Predstavili vam bomo program, ki smo ga pripravili posebej za vaš primer. V programu bomo upoštevali dejavnike vašega delovnega mesta in doma, tako da boste pripravljeni, da se čimprej vrnete v k vsakdanjim dejavnostim. S programom upoštevamo predvsem, da se vam bolečine ne ponavljajo, da ne bi prišlo do kronične bolečine. 

 

Sledi fizioterapevtska obravnava

Med vsemi terapijami bomo izbrali za vas najučinkovitejšo. Napogosteje izberemo manualno terapijo, tecar terapijo in terapevtsko vadbo.

Pri manualni terapiji  bomo uporabili sprostilne tehnike, mobilizacijo in manipulacijo in s tem pozitivno vplivali na mišično-živčno-kostni sistem v vratu in okolici. S tem bomo zmanjšali vnetje in vrnili gibljivost, ki je pri bolečini omejena.  S sklepno manipulacijo vratu bomo odpravili  kratkoročne in dolgotrajne bolečine v vratu in zatilju.

Poleg manualne terapije bomo uporabili terapevtsko vadbo, ki zajema nevro-mišične, raztezne, krepilne in vzdržljivostne vaje za vrat in lopatice. Posledično se bo bolečina zmanjšala, ker bomo odpravili primanjkljaje, ki posredno in neposredno vplivajo na ponovni nastanek bolečine v vratu. Vadba pripomore k boljši telesni in mentalni pripravljenosti z ustreznim srčno-žilnim, imunskim in mišično-živčno-kostnim sistemom ter blagodejno vpliva na spanje.

Če imate bolečino v vratu, vam bomo s fizioterapijo odpravili bolečine v vratu in vas naučili zdravih gibalnih navad, da se bolečina ne bo vračala.  S pomočjo ASANTIS fizioterapije vam bomo izboljšali kvaliteto življenja brez bolečin v vratu, pokličite na spodnjo številko ali sporočite vaše težave v obrazcu spodaj.

Prijava na pregled in prvo terapijo

Opravimo pregled in terapijo takoj.

 Telefonska številka za naročanje: 

+386 31 876 104